Konstrukcje na każdą realizacje

Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych nie byłby możliwy bez odpowiednich rozwiązań z zakresu systemów mocowań. Aby mieć pewność, że oferujemy stabilne konstrukcje, wykonane z materiałów o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych i nośnych, korzystamy wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców. Stawiamy także na szybkość montażu oraz łatwość ewentualnej rozbudowy.

Nasze instalacje możemy umieścić niemal wszędzie, o ile tylko zapewniony zostanie odpowiedni poziom nasłonecznienia. Co istotne, wybór miejsca determinuje rodzaj konstrukcji wsporczej dla paneli solarnych. Biorąc to kryterium pod uwagę, wyróżnia się:

Konstrukcje dachowe – mocowane na dachach skośnych, jak i płaskich

W przypadku dachu skośnego system montażu jest najmniej skomplikowany i, co się z tym wiąże, zdecydowanie najtańszy. Dobiera się go do kąta nachylenia dachu oraz rodzaju materiału, którym został pokryty (dachówka, dachówka karpiówka, dachówka bitumiczna, blachodachówka, blacha trapezowa, blacha na rąbek). Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku domu, którego dach jest skierowany na południe, ewentualnie wschód lub zachód.
Na dachu płaskim można zastosować mocowanie inwazyjne (przytwierdzone do dachu i najbardziej wytrzymałe na działanie wiatru), system balastowy (polegający zwykle na użyciu betonowych bloczków fundamentowych) lub wulkanizowany do membran PCV (specjalnej konsoli wykonanej z tworzywa sztucznego). Kluczowe w tym przypadku jest ustawienie paneli fotowoltaicznych pod takim kątem do źródła światła, żeby absorbowały jak najwięcej energii.

Konstrukcje wolnostojące – systemy jedno i dwupodporowe, przytwierdzane bezpośrednio do podłoża poprzez wbijanie lub wkręcanie bądź kotwione do  fundamentów betonowych. Tego rodzaju instalację polecamy osobom prywatnym lub przedsiębiorstwom dysponującym nieco większą przestrzenią.

Inne systemy montażowe PV – zintegrowane z dachem lub przymocowane do ściany budynku. Wykorzystuje się je na przykład do budowy solarnych wiat samochodowych.

Całościowy koszt instalacji paneli fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od materiału, z którego została wykonana konstrukcja. Najtańsze są stelaże ze stali ocynkowanej ogniowo. Nieco droższe są te z domieszką aluminium i stali nierdzewnej, natomiast najwięcej trzeba zapłacić za konstrukcję, do stworzenia której wykorzystano wyłącznie aluminium (najodporniejsze na trudne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV). W ofercie posiadamy również rzadziej stosowane konstrukcje ze stali kwasoodpornej i galwanizowanej, a także aluminium ekstrudowanego.

RNasze Rozwiązania

Darmowa Energia

Ekologiczne Rozwiązania

Finansowanie Fotowoltaiki

Nowoczesne Panele