Fotowoltaika - Rozwiązania dla Ciebie

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala na samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej. Jej podstawowym elementem są panele solarne montowane zwykle na dachu budynku lub posadowione na gruncie. Pochłaniają one promieniowanie słoneczne i wytwarzają prąd stały, który – dzięki urządzeniu zwanemu inwerterem lub falownikiem – zostaje przekształcony na prąd zmienny, taki jak w gniazdkach elektrycznych. W tej sposób stajesz się posiadaczem domowej elektrowni, która służy Ci przez cały rok.

Na instalację fotowoltaiczną możesz zdecydować się zarówno na etapie budowy domu, jak i podłączyć ją do istniejącej już instalacji elektrycznej. W przypadku sieci on-grid konieczne jest jedynie zamontowanie licznika, który będzie mierzył ilość energii przekazywanej do sieci publicznej oraz z niej pobieranej.

Instalacje fotowoltaiczne nie bez powodu cieszą się rosnącą popularnością. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Informacje Fotowoltaika

  • Uniezależniasz się od zewnętrznych dostawców i podwyżek cen energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na zmniejszenie rachunków za prąd i podnoszą wartość nieruchomości, a ich użytkowanie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Co więcej, możesz skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż instalacji PV oraz odliczyć ją od podatku.

  • Dbasz o środowisko naturalne. Panele solarne są w pełni ekologiczne, ponieważ nie emitują żadnych zanieczyszczeń i można je poddawać recyclingowi. Promieniowanie słoneczne, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, jest odnawialnym oraz zrównoważonym źródłem energii.

  • Stawiasz na wygodę. Panele fotowoltaiczne są praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe. Nie musisz pamiętać o ich konserwacji ani regularnym serwisowaniu. Doskonale znoszą trudne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, deszcz czy grad. Pracują bezgłośnie, a sam montaż jest szybki, nawet w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji.

  • Do zamontowania instalacji PV nadaje się niemal każde miejsce, które zapewnia odpowiedni poziom nasłonecznienia. Możesz zdecydować się na instalację wolnostojącą lub zaoszczędzić przestrzeń, wybierając konstrukcję dachową. Nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, o ile moc paneli nie przekracza 50 kW.

  • Sam decydujesz, jak ma wyglądać instalacja, z czego zostanie wykonana i z ilu modułów będzie się składać. Dużą wagę przywiązujemy do estetyki wykonania paneli, dzięki czemu można z nich stworzyć nietuzinkowy element krajobrazu. Jeśli jednak wolisz, żeby nie rzucały się w oczy, zaproponujemy Ci taką wersję, która dyskretnie zleje się z elewacją.

Koszt instalacji PV jest zależny od wielu czynników – przede wszystkim mocy, którą należy dostosować do całorocznego zapotrzebowania gospodarstwa domowego (lub firmy) na prąd. Na cenę wpływa również miejsce i sposób montażu oraz rodzaj użytych komponentów. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami i kontaktu z profesjonalnym doradcą, który dostosuje ofertę do Twoich potrzeb.

Nasze rozwiązania

Zaawansowany Serwis

Oszczędności do 80 %

Ekologiczny DOM

Panele Fotowoltaiczne