Rozwiązania dla Samochodów

Posiadacze samochodów elektrycznych zamiast budowy standardowej wiaty coraz częściej decydują się na tak zwany carport solarny, czyli aluminiową lub stalową konstrukcję pokrytą panelami słonecznymi. W praktyce jest to połączenie stacjonarnej instalacji fotowoltaicznej z zadaszonym miejscem parkingowym.

Wiata fotowoltaiczna to praktyczne i kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia stworzenie własnej mini elektrowni. Dzięki jego zastosowaniu, nie tylko chronisz auto przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, ale również wykorzystujesz energię słoneczną dla własnych potrzeb, ograniczając wydatki na prąd. Niezależność od dostawców energii elektrycznej pozwala na szybką amortyzację instalacji i tym samym odciążenie budżetu domowego. Wiaty wyposażone w odpowiednie systemy ładowania dodatkowo spełniają funkcję samowystarczalnej i w pełni ekologicznej stacji zasilania pojazdów elektrycznych lub hybrydowych.

Zalety Rozwiązań

Projekt wiaty zależy od indywidualnych preferencji i zostaje przygotowany po konsultacji z naszym specjalistą. Jesteśmy otwarci na oczekiwania naszych Klientów, dlatego z chęcią porozmawiamy również na temat nieszablonowych pomysłów. To Ty decydujesz, jak ma wyglądać wiata, w jaki sposób zostanie wykończona i ile pojazdów powinna pomieścić. Wszystkie nasze realizacje łączą natomiast wysokiej jakości materiały, sprawny i profesjonalny montaż oraz nowoczesny design, obok którego ciężko będzie przejść obojętnie.

Nasze wiaty bez problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi. Są odporne zarówno na obciążenia statyczne (gromadzenie się śniegu), jak i działanie czynników chemicznych (na przykład mgły solnej wywołującej korozję), porywisty wiatr i grad. Istnieje również możliwość wyposażenia instalacji w rynnę odprowadzającą wodę deszczową. Same panele mogą być wykonane z różnego rodzaju fotoogniw o różnej mocy i ułożone zgodnie z życzeniem Klienta. Warto pamiętać, że zastosowanie wersji dwustronnej zwiększa ich wydajność energetyczną, ponieważ pochłaniają dodatkowo światło odbite, docierające do nich od spodu.

W ofercie posiadamy wiaty przylegające do budynku oraz wolnostojące, które mogą być usytuowane niemal w każdym miejscu i dowolnie powiększane. Ich modułowa konstrukcja pozwala na zabudowę znacznych powierzchni, dlatego z powodzeniem sprawdzą się także na parkingach firmowych i hotelowych, przed centrami handlowymi, na stacjach benzynowych oraz przy salonach samochodowych, gdzie mogą służyć do zasilania aut demonstracyjnych.

Rozwiązania

Tryb oddawania Energii

Do 80% oszczędności

Ekologiczny Dom

Wysoka efektywność